AKTUALNE FOTOGRAFIE – PO RAZ KOLEJNY

Robert Jaroszewski        24 czerwca 2014        Komentarze (0)

Jednym z wymogów stawianych cudzoziemcowi przy wydawaniu zezwoleń pobytowych, wiz krajowych i innych dokumentów (na przykład karty pobytu) jest dołączenie do wniosku aktualnych fotografii. Dodatkowo fotografie te muszą spełniać wymagania szczegółowo opisane w rozporządzeniu, są to tzw. zdjęcia biometryczne. Warto jednak abyś pamiętał, że problem aktualnych fotografii dotyczy tak na prawdę każdego, kto przebywa poza granicami ojczystego kraju. Mogłeś już przeczytać na ten temat w jednym z poprzednich wpisów.

Właśnie zaczyna się sezon wakacyjny, warto więc przypomnieć ten temat. Oprócz tego, aby zdjęcie w dokumencie podróży przypominało Twój aktualny wizerunek powinieneś też uważać, aby dokument nie wpadł w niepowołane ręce. Może to mieć skutki równie opłakane, co nieaktualne zdjęcia w paszporcie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: