Kierowca zawodowy niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE

Robert Jaroszewski        03 września 2015        Komentarze (2)

Był taki wpis dotyczący zagranicznego prawa jazdy.

Czy odpowiednie prawo jazdy oraz nabyte za granicami Unii uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy w transporcie międzynarodowym rzeczy, same w sobie umożliwiają cudzoziemcowi spoza Unii pracę u polskiego przewoźnika w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym rzeczy?

Zainteresowanych odpowiedzią na pytanie odsyłam do lektury rozdziału 4A ustawy o transporcie drogowym (świadectwo kierowcy).

Oczywiście na to wszystko nakłada się legalizacja pobytu i pracy cudzoziemca.

Słychać tu i ówdzie, że praktyka jedzie w swoim kierunku, zapewne do czasu spotkania kierowcy z kontrolą, itp. ITD (Inspekcją Transportu Drogowego).

Mam też takich Klientów, co o swoje sprawy dbają i wszystko mają w zgodzie z prawem, lub zanim zatrudnią, zapytają prawnika o zdanie. A innym nieznajomość prawa niestety SZKODZI.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Helpin Wrzesień 26, 2015 o 14:06

Prawda jest taka, że do puki kierowca nie będzie mieć bliskiego spotkania z ITD to wszystko ujdzie płazem i kierowcy i jego pracodawcy, który niestety rzadko dba o to by pracownik od A do Z był legalnym pracownikiem. Niestety…

Odpowiedz

Robert Jaroszewski Październik 7, 2015 o 23:01

Helpin;

Zgadzam się, że niestety.

Z drugiej strony na szczęście są też tacy pracodawcy, którzy pilnują aby wszelkie formalności były załatwione zgodnie z prawem, oby było ich coraz więcej…

Pozdrawiam !

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: