Nowe rozporządzenie w sprawie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy

Robert Jaroszewski        05 stycznia 2016        3 komentarze

1 stycznia 2016 r. weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy (Dz.U. z 2015 r. poz. 2314).

Rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 28 kwietnia 2014 r. w sprawie wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy (Dz. U. poz. 566 oraz z 2015 r. poz. 934), które traci moc z dniem wejścia w życie art. 11 pkt 5 ustawy z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1607).

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Yaroslav Styczeń 5, 2016 o 21:30

Witam,
Za ile dni do końca pierwszej karty pobytu tymczasowego muszę składać wniosek na kolejną i czy procedura jest taka sama jak w przypadku pierwszej karty?
Dziękuje.

Odpowiedz

Robert Jaroszewski Styczeń 6, 2016 o 00:07

Witaj Yaroslav, pamiętaj, że wnioskuje się nie tyle o „kartę pobytu” co o zezwolenie na pobyt czasowy. Wniosek o kolejne zezwolenie co do zasady możesz złożyć do ostatniego dnia Twojego legalnego pobytu w Polsce.

Odpowiedz

Yaroslav Styczeń 6, 2016 o 11:54

a procedura jest taka sama jak przy pierwszym wniosku?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: