Rozporządzenia dotyczące pracy cudzoziemców w 2017 r.

Robert Jaroszewski        25 października 2016        Komentarze (0)

Jak wiadomo, przepisy rozporządzeń są równie istotne jak przepisy ustaw.

Dziś zamieszczam projekty rozporządzeń dotyczących pracy cudzoziemców, jakie mają obowiązywać od stycznia 2017 r., według stanu na etapie prac Rady Ministrów.

Do rozporządzeń zajrzysz tu: akty_wykonawcze.

Podsumowując:

  • 30,- zł wpłaty za wniosek o wydanie zezwolenia na pracę krótkoterminową i pracę sezonową cudzoziemca.
  • pojawia się nowe rozporządzenie w sprawie podklas działalności według klasyfikacji PKD, w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca. Są to podklasy sekcji rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo, rybactwo oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi. Niestety nie ma budowlanki.
  • pojawia się rozporządzenie w sprawie państw, do których obywateli stosuje się niektóre przepisy dotyczące zezwolenia na pracę sezonową oraz krótkoterminową. Chodzi o cudzoziemców będących obywatelami: Republiki Armenii, Republiki Białorusi, Republiki Gruzji, Republiki Mołdawii, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy.
  • nowe wizy o numerach „05a” wydawana w celu wykonywania pracy sezonowej i „05b” w celu wykonywania pracy krótkoterminowej.
  • obecne rozporządzenie w sprawie wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca zastąpiono nowym a w nim m.in. nowe typy zezwoleń na pracę – „S” dotyczące cudzoziemca wykonującego pracę sezonową i „K” dla dotyczące cudzoziemca wykonującego pracę krótkoterminową.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: