Małe kłamstwa, duże problemy

Robert Jaroszewski        25 lutego 2015        Komentarze (0)

Szczerość we wzajemnych stosunkach to bardzo ważna sprawa. Szczególnie w przypadku relacji między radcą prawnym i jego klientem. Uwierz, że nie należy do komfortowych sytuacja, kiedy dowiadujesz się już w trakcie postępowania (od urzędnika, czy na sali sądowej), że stan faktyczny na podstawie którego zbudowana została koncepcja prowadzenia sprawy, został przedstawiony nierzetelnie.

Przedstawienie sprawy zgodnie z rzeczywistością jest też szczególnie ważne w postępowaniu o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy.

Zgodnie z przepisami ustawy o cudzoziemcach, odmawia się wydania zezwolenia na pobyt cudzoziemcowi który:

  • złożył wniosek zawierający nieprawdziwe dane osobowe lub fałszywe informacje;
  • zeznał nieprawdę, zataił prawdę, podrobił lub przerobił dokument w celu użycia go jako autentycznego.

Z doświadczenia wiem, że niekiedy pokusa aby  podkoloryzować stan faktyczny jest duża. Klientom wydaje się, że coś będzie lepiej wyglądało, bardziej dramatycznie, że to się ostatecznie przyda i szybciej, łatwiej załatwią sprawę.

Bardzo często jednak bywa, że małe kłamstwo rodzi duże problemy.

Moim czytelnikom przypominam, że radcę prawnego wiąże obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej i zachęcam do tego aby szczerze i prawdziwie przedstawiali swoje problemy.

Pamiętajcie, że radca prawny jest obowiązany zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzieleniem pomocy prawnej.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: