Migracje.pl

Robert Jaroszewski        28 grudnia 2018        Komentarze (0)

Koniec roku 2018 a zatem podsumowania.

UDSC zaprezentował ciekawe statystki.

Najbardziej interesująco  kształtuje się liczba wydanych zezwoleń na pobyt czasowy, na osi okresu ich ważności.

Okazuje się, że najwięcej (77 tys.) wydano zezwoleń poniżej roku, z czego połowa to zezwolenia nie dłuższe niż pół roku.

Jest to pewne kuriozum, gdyż zezwolenia na pobyt czasowy z zasady powinny trwalej legalizować pobyt cudzoziemców na terenie RP, niż te kilka miesięcy. Jeżeli na zezwolenie czekamy miesiącami to nic, jak tylko pokwitować odbiór takiego zezwolenia i wyjechać z uwagi na koniec jego obowiązywania.

Proszę o sprostowanie, jeśli jest inaczej, ale podejrzewam, że przyczyną owej osobliwości jest wielokrotnie omawiana na blogu kwestia przewlekłości postępowania. Otóż po złożeniu wniosku czekamy na decyzję miesiącami, aby odebrać ją na te kilka miesięcy statystycznego obowiązywania.

W obliczu powszechnego utyskiwania na groźbę wyjazdu Ukraińców z Polski zastanówmy się, co zrobiliśmy, aby tych ludzi zachęcić do pozostania, gwarantując im choćby racjonalny (a najlepiej zgodny z prawem) czas trwania postępowania administracyjnego.

Nawet gdyby Ukraińcy wyjechali (z czym nie zgadza się moja znajoma Ukrainka – fryzjerka, a jak wiemy w zakładach fryzjerskich wiedzą o sprawach ludzkich jest dużo większa niż w różnych ważnych instytucjach), to  w kolejce poczekają inne narodowości – zgodnie ze statystyką obywatele Indii, Wietnamu i Chin.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: