Skarga na konsula – ciąg dalszy nastąpił

Robert Jaroszewski        04 stycznia 2019        Komentarze (0)

Urzędnicy konsularni pracują z szybkością 1 wniosku na 2-3 minuty.

Szybko.

To jednak nie ta zabójcza szybkość stała się przyczyną wprowadzenia nowych przepisów dotyczących skarg na działalność konsulów a brak dostatecznej kontroli nad wydawanymi przez konsulów rozstrzygnięciami oraz arbitralność podejmowanych decyzji.

Pisałem o tym tu.

Jak  wygląda procedura kontroli działalności konsula po zmianach w prawie o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, jakie nastąpiły w 2019 r.

Otrzymujesz:

– odmowę wydania;

– cofnięcie;

– unieważnienie;

wizy Schengen.

Składasz do konsula wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

W przypadku kolejnej negatywnej decyzji, masz prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który orzeka w tym temacie.

Na tym koniec dobrych wieści –istnieją bowiem bolączki młodej regulacji (praktyka stosowania prawa pewne sprawy z czasem nam wyjaśni):

  1. udział skarżącego przed sądem w Warszawie, możliwości ustanowienia pełnomocnika dla skarżącego, doręczanie pism sądowych skarżącemu;
  2. język skargi – język polski, bo to język urzędowy;

ale od czego są tłumacze, rodzina, przyjaciele, no i prawnicy online.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: