Ważne zmiany w zasadach składania wniosków

Robert Jaroszewski        26 marca 2015        Komentarze (0)

Mazowiecki Urząd Wojewódzki wprowadził istotne zmiany w zasadach składania przez cudzoziemców wniosków. Od 1 kwietnia bieżącego roku wnioski o wydanie zezwolenia na:

  • pobyt czasowy;
  • pobyt stały;
  • pobyt rezydenta długoterminowego UE;

będzie można składać wyłącznie po wcześniejszym, telefonicznym lub mailowym, umówieniu się w urzędzie na spotkanie. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj. Ma to zlikwidować kolejkę.

Oznacza to, że prawo cudzoziemca do złożenia kolejnego wniosku o wydanie zezwolenia w ostatnim dniu jego legalnego pobytu staje się fikcją. Obecnie terminy wizyt umawiane są bowiem na czerwiec. Co z osobami, których decyzje o zezwoleniu na pobyt wygasają w kwietniu lub maju i planowali w tych miesiącach wystąpić o wydanie nowych decyzji ?

Rozwiązanie wprowadzane przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki budzi wątpliwości co jego zgodności z przepisami ustawy o cudzoziemcach.

 

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: