I jeszcze jeden, i jeszcze raz

Robert Jaroszewski        08 kwietnia 2015        Komentarze (0)

To jeszcze jeden przypadek, kiedy zwrócono się do mnie o pomoc w sprawie legalizacji pobytu po terminie na złożenie wniosku. Cóż życie niesie ze sobą różne przypadki, ale te przypadki – jak się później dowiaduję -wynikają często ze zwykłego przegapienia i zapomnienia, czyli z przyczyn absolutnie trywialnych.

Nie możesz sobie na to pozwolić.

Jeszcze raz przypominam, że termin na złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy jest rzeczą świętą. Zgodnie z prawem, możesz wniosek złożyć nawet w ostatnim dniu legalnego pobytu.

Teoretycznie…

Nie czekaj na ten ostatni dzień, bo żeby wniosek był skuteczny, nie może zawierać braków formalnych, a o te wcale nie trudno.

Jak sytuacja w Warszawie pokazuje, jeżeli się nie umówisz na wizytę, to nawet tego ostatniego dnia nie złożysz wniosku z przyczyn organizacyjnych, po stronie Urzędu.

Kiedy dostaniesz stempel, to już kolejny problem.

Pamiętaj, że twój pobyt uważany będzie za legalny po otrzymaniu stempla, od dnia złożenia wniosku, do dnia w którym decyzja w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy stanie się ostateczna.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: