O mnie

Jestem radcą prawnym specjalizującym się w zagadnieniach związanych z legalizacją pobytu i zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Moje doświadczenie zawodowe pokazuje, jak interesującą dziedziną jest administracja i prawo administracyjne, i wcale nie chodzi mi o kurioza, z jakimi każdemu z nas czasami przychodzi się zmagać. Po jednej i drugiej stronie sprawy administracyjnej są ludzie a gdzieś pomiędzy przepisy.

Staram się przepisy interpretować i stosować tak, aby ludzi łączyć. Przy okazji udaje mi się połączyć światy, np. zatrudnić Japończyka z Polsce, albo pomóc przyjechać jego żonie Wietnamce, w celu połączenia z rodziną (tak się to właśnie nazywa).

Nie jest łatwo zrozumieć moich klientów i wcale nie chodzi mi o języki, jakimi się posługują – przepaść kulturowa bywa czasami wielka. Czasami trzeba wyłączyć/włączyć europejskie myślenie po to, aby pomóc. Z pomocą prawną związany jest mój zawód.

Cudzoziemcy pukają do polskich drzwi coraz częściej, niestety wciąż na progu (bywa, że i Urzędu), zdarza się słyszeć – chwileczkę.