Mazowiecki Wydział Spraw Cudzoziemców – zmiany wyszły na dobre

Robert Jaroszewski        03 lipca 2015        Komentarze (0)

Mazowiecki Urząd Wojewódzki wprowadził jakiś czas temu nowe zasady składania przez cudzoziemców wniosków o wydanie zezwoleń na pobyt. Pisałem o tej sprawie na blogu. Jako że nowa formuła funkcjonuje już kilka miesięcy, to dobry moment żeby spróbować ocenić rezultaty jej wprowadzenia.

Celem jaki przyświecał wprowadzanym zmianom było zlikwidowanie owianej złą sławą kolejki. Początkowo pomysł obligatoryjnych zapisów na złożenie wniosku oceniałem sceptycznie (z jakich przyczyn, to już temat na zupełnie inny wpis, dotyczący gwarancji jakie organy administracji powinny zapewniać interesantom, w tym podstawowych znajdujących podstawę w przepisach ustawy o cudzoziemcach). Trzeba jednak przyznać, że kolejka i kontrowersje z nią związane zniknęły, pomysł Urzędu Wojewódzkiego okazał się więc skuteczny.

Jeśli miałeś kiedyś okazję składać wniosek w Mazowieckim Wydziale Spraw Cudzoziemców przed wprowadzeniem zmian, wiesz pewnie, że należało się stawić przed urzędem wcześnie rano i zarezerwować sobie kilka godzien wolnego czasu (przy czym kilka w tym wypadku, to raczej 5 niż 2). Obecnie składając dobrze przygotowany wniosek cała procedura razem ze sprawdzeniem wniosku, załączników, paszportu i złożeniem odcisków palców zajmuje w przypadku jednego cudzoziemca około 20 minut. Zatem przychodząc do urzędu na omówioną godzinę jesteś w stanie naprawdę szybko załatwić swoją sprawę.

Podsumowując, zmiany w zasadach składania wniosków okazały się trafione, a osoby legalizujące swój pobyt pewnie będą wspominać wizyty w Mazowieckim Wydziale Spraw Cudzoziemców milej, niż jeszcze niedawno.

IMG_20150630_094352

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: