Kierowca zawodowy niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE

Robert Jaroszewski        03 września 2015        2 komentarze

Był taki wpis dotyczący zagranicznego prawa jazdy.

Czy odpowiednie prawo jazdy oraz nabyte za granicami Unii uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy w transporcie międzynarodowym rzeczy, same w sobie umożliwiają cudzoziemcowi spoza Unii pracę u polskiego przewoźnika w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym rzeczy?

Zainteresowanych odpowiedzią na pytanie odsyłam do lektury rozdziału 4A ustawy o transporcie drogowym (świadectwo kierowcy).

Oczywiście na to wszystko nakłada się legalizacja pobytu i pracy cudzoziemca.

Słychać tu i ówdzie, że praktyka jedzie w swoim kierunku, zapewne do czasu spotkania kierowcy z kontrolą, itp. ITD (Inspekcją Transportu Drogowego).

Mam też takich Klientów, co o swoje sprawy dbają i wszystko mają w zgodzie z prawem, lub zanim zatrudnią, zapytają prawnika o zdanie. A innym nieznajomość prawa niestety SZKODZI.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Helpin 26 września, 2015 o 14:06

Prawda jest taka, że do puki kierowca nie będzie mieć bliskiego spotkania z ITD to wszystko ujdzie płazem i kierowcy i jego pracodawcy, który niestety rzadko dba o to by pracownik od A do Z był legalnym pracownikiem. Niestety…

Odpowiedz

Robert Jaroszewski 7 października, 2015 o 23:01

Helpin;

Zgadzam się, że niestety.

Z drugiej strony na szczęście są też tacy pracodawcy, którzy pilnują aby wszelkie formalności były załatwione zgodnie z prawem, oby było ich coraz więcej…

Pozdrawiam !

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: