Dobre nowiny

Robert Jaroszewski        25 sierpnia 2015        Komentarze (0)

To fajna sprawa, gdy lubisz swoją pracę. Jeszcze lepiej, jeśli praca przynosi satysfakcjonujące efekty.

Jakiś czas temu do mojej kancelarii zgłosiła się młoda para.

Wydawało im się, że przychodzą z prostą sprawą. Dziewczyna będąca cudzoziemką „przegapiła” termin na złożenie kolejnego wniosku o wydanie zezwolenia na pobyt czasowy. Mieszkała w Polsce legalnie od kilku lat, pracowała, termin na złożenie wniosku minął zaledwie kilka dni temu. Byli przekonani, że sprawę da się jakoś odkręcić.

Nic bardziej mylnego. Jeśli śledzisz uważnie wpisy pojawiające się na blogu to wiesz, że ustawa przewiduje sztywny termin na złożenie kolejnego wniosku – najpóźniej ostatniego dnia legalnego pobytu cudzoziemca w Polsce. Nie ma możliwości przywrócenia tego terminu, a po jego upływie pobyt cudzoziemca na terenie RP jest pobytem nielegalnym. W sytuacji, gdy cudzoziemiec składający wniosek przebywa na terenie RP nielegalnie, zasadą jest, że urzędnik ma obowiązek odmówić wydania zezwolenia.

Udało się znaleźć pewne rozwiązanie, czasochłonne i nie dające gwarancji pozytywnego zakończenia sprawy, lecz które było dla tej pary właściwie jedynym wyjściem pozwalającym uniknąć tej dziewczynie powrotu do ojczyzny i ubiegania się o nową wizę, czego z uwagi na trwające w tym kraju działania wojenne wszyscy chcieliśmy uniknąć.

Z wielką satysfakcją odebrałem wiadomość, że wszystkie formalności udało się załatwić zgodnie z planem, a moja Klientka nie musiała opuszczać terytorium RP i znów przebywa w Polsce legalnie. Mam nadzieję, że na przyszłość będzie pamiętała o terminie złożenia kolejnych wniosków 🙂

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: