Zapowiedź zmian w polityce wizowej UE

Robert Jaroszewski        22 grudnia 2015        Komentarze (0)

Jak donoszą osoby najbardziej zainteresowane i śledzące temat, program VLAP (czyli Visa Liberalisation Action Plan), w odniesieniu do Ukrainy wkracza w kolejny etap.

Na facebook’owym profilu „Wizy pięcioletnie dla Białorusinów i Ukraińców” przeczytać można:

„Potwierdzona wiadomość: Komisja stwierdziła, że Ukraina spełnia wszystkie wymogi planu działań dla liberalizacji wizowej (VLAP). Na początku 2016 wystąpi z projektem przepisów wprowadzających ruch bezwizowy. Jeżeli Rada nie zablokuje tej zmiany – ruch bezwizowy wejdzie w życie w czerwcu albo lipcu 2016.”

Źródło tutaj.

Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej, pozytywnie ocenia ona starania Ukrainy podjemowane w celu zliberalizowania zasad przekraczania przez jej obywateli granic Unii Europejskiej.  W treści raportu Komisja rzeczywiście zapowiada, że na początku 2016 roku wystąpi z propozycją wprowadzenia zmian w Rozporządzeniu Rady (WE) nr 539/2001 z dnia 15 marca 2001 r. wymieniającym państwa trzecie, których obywatele muszą posiadać wizy podczas przekraczania granic zewnętrznych, oraz te, których obywatele są zwolnieni z tego wymogu.

Choć zasadniczym celem do którego dąży Ukraina jest oczywiście ruch bezwizowy, to za wcześnie chyba przesądzać jeszcze o tym, czy zmiany rzeczywiście będą miały właśnie taki charakter. Tak czy inaczej, najprawodobniej czeka nas wkrótce liberalizacja (jakaś) dostępu obywatali Ukrainy do terytorium Unii Europejskiej.

A dla bardziej dociekliwych i chcących poszperać w dokumentach źródłowych, link do raportu Komisji Europejskiej w tej sprawie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: