Zezwolenie na pracę sezonową będzie wymagane, jeżeli cudzoziemiec wykonuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej określone prace na podstawie umowy z podmiotem, którego siedziba lub miejsce zamieszkania albo oddział, zakład lub inna forma zorganizowanej działalności znajduje się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Zezwolenie na pracę sezonową wydaje Starosta właściwy ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania podmiotu powierzającego wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Zezwolenie na pracę sezonową jest wydawane dla określonego cudzoziemca.
Zezwolenie określa:
- podmiot powierzający wykonywanie pracy cudzoziemcowi,
- najniższe wynagrodzenie cudzoziemca,
- wymiar czasu pracy albo liczbę godzin pracy w tygodniu lub miesiącu,
- rodzaj umowy będącej podstawą wykonywania pracy oraz okres ważności zezwolenia.
Jeżeli zezwolenie dotyczy pracy cudzoziemca w charakterze pracownika tymczasowego, w zezwoleniu na pracę jest określany także pracodawca użytkownik.
Zezwolenie na pracę sezonową wydaje się na czas określony, który nie może być dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym.
Zezwolenie na pracę sezonową może być pod pewnymi warunkami przedłużone.
Zezwolenie na pracę sezonową może być uchylone.
W rozporządzeniach znajdziesz:
- działalności, w których wydaje się zezwolenia na pracę sezonową,
- państwa, dla których obywateli wydaje się zezwolenie na pracę sezonową bez informacji Starosty o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy,
- państwa, dla których obywateli dokonuje się wpisu wniosku o wydanie zezwolenia na pracę sezonową do ewidencji wniosków w sprawie pracy sezonowej na okresy nie dłuższe niż 9 miesięcy w ciągu roku kalendarzowego przypadające odpowiednio w ciągu nie więcej niż 3 kolejnych lat kalendarzowych.
Starostę znajdziesz w PUP, czyli Powiatowym Urzędzie Pracy.
A Starosta to stary urząd w Polsce, może warto się nim zainteresować, skoro przyszło Ci tu żyć pracować.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }