Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców po 1.07.2017 r.

Robert Jaroszewski        18 lutego 2017        Komentarze (0)

Kolejna data w tej historii 1 stycznia 2018 r.

Postawmy sprawę jasno, nie ma sensu wczytywanie się w kolejną wolę ustawodawcy do czasu zakończenie procesu legislacyjnego.

Przykładem tego była opisywana przeze mnie tu kwestia zezwoleń na pracę krótkoterminową. Z pomysłu tego wycofano się całkowicie.

Co mamy w zamian – wielki come back oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, które mogą być podstawą pracy przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Pomysł pracy sezonowej zostaje.

Praca sezonowa będzie świadczona na podstawie zezwolenia wydawanego przez starostę –  zezwolenie typu „S”. Ta podstawa będzie uprawniała do pracy przez okres nie dłuższy niż 8 miesięcy w roku kalendarzowym. Pobyt celem świadczenia pracy sezonowej będzie możliwy na podstawie wizy „5a”. W sprawach niewymagających postępowania wyjaśniającego starosta wyda decyzję w terminie 7 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku.

Praca sezonowa może stać się też podstawą zezwolenia na pobyt czasowy, które załatwi problem pobytu.

Mogą się jednak pojawić limity zezwoleń na pracę i oświadczeń.

Pojawi się dużo formularzy obejmujących wzory wniosków.

Kto będzie korzystał z ułatwień w zakresie pracy sezonowej i dobrodziejstw pracy na podstawie oświadczenia?

Cudzoziemcy będący obywatelami:

1) Republiki Armenii;

2) Republiki Białorusi;

3) Republiki Gruzji;

4) Republiki Mołdawii;

5) Federacji Rosyjskiej;

6) Ukrainy.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: