K.p.a. w urzędach

Robert Jaroszewski        26 października 2017        3 komentarze

Z przykrością stwierdzam, że w urzędach wojewódzkich przestał obowiązywać kodeks postępowania administracyjnego (k.p.a.), przynajmniej w sprawach dotyczących cudzoziemców.

Z przyjemnością poinformuję na blogu o każdym zgłoszonym mi przypadku załatwienia sprawy w ciągu kodeksowego miesiąca (co tam jednego – dwóch miesięcy! i to w sprawie nie szczególnie skomplikowanej) w oparciu o zasady ogólne k.p.a. (proponuję zasadę pogłębiania zaufania do władzy, zasadę udzielania informacji i zasadę wyjaśniania zasadności przesłanek), przez ludzi a nie systemy informatyczne.

To, tak a propos własnych doświadczeń i zgłaszanych mi problemów w trakcie postępowań legalizacyjnych pobyt cudzoziemców.

Tytułem usprawiedliwienia władzy publicznej:

Liczba wniosków złożonych przez obywateli państw trzecich w 2017 r. wyniosła niemal 144,4 tys.: 88% dotyczyło otrzymania zezwolenia na pobyt czasowy, 10% zezwolenia na pobyt stały, a 2% zezwolenia na pobyt rezydenta UE. Organami, które przyjęły najwięcej wniosków byli: Wojewoda Mazowiecki (33%), Dolnośląski (10%), Małopolski i Wielkopolski (po 9%)∗.

dane UDSC z meldunku za okres 06.10.2017 – 12.10.2017 r.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

A 26 października, 2017 o 10:39

Dzień dobry,

„w urzędach wojewódzkich przestał obowiązywać kodeks postępowania administracyjnego (k.p.a.)”

Przestał, bo przestał? Czy to jest taki satkazm?
To, że oni nie dotrzymują się zasad kpa wiadomo.

Odpowiedz

Robert Jaroszewski 26 października, 2017 o 10:46

„A” właśnie odpowiedziałeś sobie na pytanie, sarkazm to taki, wszak „to, że oni nie dotrzymują się zasad kpa wiadomo”.

Odpowiedz

Iacomus 20 listopada, 2017 o 20:06

Ja z pewnym zdumieniem(miłym co nieco) dziś się przekonalem, ze Podlaski Urząd załatwił sprawę w ciągu 2 miesięcy, a była to pierwsza legalizacja pobytu w Polsce tego cudzoziemca. Można? Można.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: