Wizy do pracy po zmianach w 2018 r. Plany i plony pracy legislatorów

Robert Jaroszewski        09 października 2017        Komentarze (0)

Mamy takie w Polsce przysłowie co dwie głowy to nie jedna.

Mamy też powiedzenie nie ma ludzi nieomylnych z pewnymi odniesieniami do pracy saperów

Dziś o wątpliwościach powstałym w trakcie procesu legislacyjnego rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wiz dla cudzoziemców.

Otóż uzgadniany jest projekt, zgodnie z którym wizy po zmianach w zakresie pracy cudzoziemców w 2018 r. miałyby być następujące:

„05” wiza do pracy na podstawie wpisanego do ewidencji oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 88z ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy;

„05a” wiza do pracy sezonowej;

„06” wiza do pracy innej niż na podstawie oświadczenia i sezonowej.

Z 9 podmiotów według stanu na dziś, jedynie MSZ zauważył, że na mocy przepisów przejściowych do 31 października 2018 r., do postępowań w sprawach o wydanie wizy w celu świadczenia pracy na mocy „starych” oświadczeń stosuje się przepisy dotychczasowe (o ile praca nie będzie wykonywana po 31 grudnia 2018 r.).

A zatem powstanie luka, gdyż rozporządzenie wizowe dotyczyć ma jedynie wiz wydanych celem pracy świadczonej w oparciu o „nowe” oświadczenia.

A co z wizami na pracą na podstawie „starych” oświadczeń?

Poinformuję o przyjętych ostatecznie rozwiązaniach prawnych.

W tym miejscu składam gratulację dla ludzi dobrej roboty.

Nota bene BCC wniósł też słuszną uwagę, warto nadrobić zaległości i wreszcie postanowić, czy wiza wydana w celu „05” uprawnia do pracy na podstawie zezwolenia.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: