Oddział marsz!

Robert Jaroszewski        16 maja 2017        Komentarze (0)

Kontynuując wątek prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce chciałbym przedstawić możliwości działania w formule oddziału.

Ta forma aktywności gospodarczej – oddział – dedykowana jest osobom, które mają już swój biznes i chcą go rozwijać na terenie Polski w zakresie tego przedmiotu działalności.

Jeżeli więc jesteś osobą zagraniczną, czyli:

  • osobą fizyczną nieposiadającą obywatelstwa polskiego,
  • osobą prawną z siedzibą za granicą,
  • jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną posiadającą zdolność prawną, z siedzibą za granicą,

a do tego wykonujesz działalność gospodarczą za granicą, czyli jesteś przedsiębiorcą zagranicznym,

to:

możesz powołać oddział w Polsce i nazwać go np.:

John Smith oddział w Polsce,

albo

Company Ltd odział w Polsce.

Oddział należy wpisać do KRS i po spełnieniu dodatkowych obowiązków – możesz prowadzić działalność gospodarczą w Polsce o ile umowy międzynarodowe nie stanowią inaczej.

W Polsce zarejestrowanych jest ok. 3.000 oddziałów przedsiębiorców zagranicznych.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: