PRADO, ale nie muzeum

Robert Jaroszewski        02 października 2020        Komentarze (0)

Prado to muzeum w Madrycie z przebogatym zbiorem eksponatów, w tym dokumentów historycznych.

Raczej nie za sprawą tej szacownej instytucji, a ze skrótowca powstało inne PRADO.

PRADO

PRADO

Public Register of Authentic travel and identity Documents Online

Publiczny rejestr on-line autentycznych dokumentów tożsamości i dokumentów podróży.

Warto i o tym PRADO coś wiedzieć, gdy w kontaktach z cudzoziemcem, ten posługuje się dokumentem tożsamości, bądź dokumentem podróży, którego nie znamy.

Jak zatem sprawdzić, czy dokument, którym posługuje się cudzoziemiec jest autentyczny i aktualny?

Wystarczy zajrzeć do PRADO, które dostarczy nam niezbędnych informacji na temat dokumentów danego państwa.

Pasjonatów, strażników granic, oraz szpiegów może zainteresować dostępna na stronach PRADO lista paszportów fikcyjnych („fantazyjnych”) i kamuflażowych.

Robert Jaroszewski
radca prawny

Photo by Jan Antonin Kolar on Unsplash

***

Cele wydania wiz i związane z tym numery

Cele wydania wiz Schengen i krajowych zostały ponumerowane i określone w stosownym rozporządzeniu.

Dlaczego numery celów wynikające z rozporządzenia (począwszy od numeru 14), „rozjeżdżają się” z numerami (jednostek redakcyjnych) celów wynikających z ustawy – nie wiem.

Moim zdaniem ta numeracja powinna zostać zharmonizowana [Czytaj dalej…]

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: