Zdjęcia do wniosku na pobyt czasowy

Robert Jaroszewski        13 sierpnia 2014        Komentarze (0)

Zdjęcia załączane do wniosku na pobyt czasowy, tzw. fotografie biometryczne zostały opisane przez przepis wedle następujących wymagań:

1) są nieuszkodzone, kolorowe, o dobrej ostrości;

2) mają wymiary 35 mm × 45 mm;

3) zostały wykonane nie wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;

4) przedstawiają wizerunek twarzy cudzoziemca od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, na jednolitym jasnym tle, w pozycji frontalnej, patrzącego na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami, a także odwzorowują naturalny kolor jego skóry;

5) przedstawiają wyraźnie oczy cudzoziemca, a zwłaszcza źrenice, linia oczu cudzoziemca jest równoległa do górnej krawędzi fotografii.

Jako, że różnie z tym zdjęciem bywa (często fotograf, bądź model nie sprosta wymaganiom), a Urząd sprawdza specjalnym przymiarem jego przydatność, zamieszczam zdjęcie Kamila Ciesińskiego, jako wzór:

Kamil_foto

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: