Likwidują ośrodek dla cudzoziemców

Robert Jaroszewski        28 stycznia 2015        Komentarze (0)

Przy okazji dzisiejszego artykułu w Wyborczej na temat likwidacji ośrodka dla cudzoziemców w Lublinie, napiszę co to są za ośrodki.

W Polsce obowiązuje ustawa o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na mocy jej przepisów cudzoziemcom w określonych przypadkach, np. dla ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy, udzielana jest pomoc socjalna i opieka medyczna.  Pomoc socjalna (zakwaterowanie, wyżywienie) udzielana jest właśnie w takim ośrodku. Ośrodków jest kilkanaście i są rozmieszczone w różnych województwach. Pomoc jest udzielana o ile cudzoziemiec przestrzega zasad współżycia społecznego w ośrodku. Cudzoziemiec musi przestrzegać też obowiązującego w ośrodku regulaminu. Ośrodki organizuje Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Ośrodka takiego nie należy utożsamiać ze strzeżonym ośrodkiem, ten bowiem służy realizacji całkiem innych celów i „zbliżony” w swej funkcji jest do aresztu.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: