Zmiany w dostępie do pracy cudzoziemców

Robert Jaroszewski        29 stycznia 2015        Komentarze (0)

W Wyborczej sygnalizuję zmiany, jakie nas czekają w 2015 r. na skutek uchylenia obowiązujących obecnie rozporządzeń przez przepisy nowej ustawy o cudzoziemcach.

Streszczając mocno temat, chodzi o dwa ważne rozporządzenia wydane w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, dotyczące wydawania zezwoleń na pracę i przypadków pracy bez zezwolenia, przy czym nad jednym toczą się prace legislacyjne a nad drugim jeszcze tego nie widać. Co ważne, właśnie to drugie rozporządzenie zawiera bardzo powszechną obecnie podstawę do zatrudniania naszych wschodnich sąsiadów, to jest na podstawie oświadczenia pracodawcy zarejestrowanego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zapraszam do lektury artykułu w Wyborczej.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

e-mail: biuro@jaroszewski.legal

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych jest Robert Jaroszewski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Kancelaria Radcy Prawnego Roberta Jaroszewskiego w Bydgoszczy (85-790) przy ul. Fordońskiej 430.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem biuro@jaroszewski.legal.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: