Zmiany w dostępie do pracy cudzoziemców

Robert Jaroszewski        29 stycznia 2015        Komentarze (0)

W Wyborczej sygnalizuję zmiany, jakie nas czekają w 2015 r. na skutek uchylenia obowiązujących obecnie rozporządzeń przez przepisy nowej ustawy o cudzoziemcach.

Streszczając mocno temat, chodzi o dwa ważne rozporządzenia wydane w oparciu o ustawę o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, dotyczące wydawania zezwoleń na pracę i przypadków pracy bez zezwolenia, przy czym nad jednym toczą się prace legislacyjne a nad drugim jeszcze tego nie widać. Co ważne, właśnie to drugie rozporządzenie zawiera bardzo powszechną obecnie podstawę do zatrudniania naszych wschodnich sąsiadów, to jest na podstawie oświadczenia pracodawcy zarejestrowanego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Zapraszam do lektury artykułu w Wyborczej.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz wiedz, że zawsze czytam i moderuję wszystkie komentarze. Na pewno przeczytam też i Twój. Niestety niektórych komentarzy z bardzo różnych względów nie mogę zamieścić. Nie miej więc do mnie pretensji o to, że nie zamieściłem Twojego komentarza lub odpowiedzi na niego. Pamiętaj, że poświęcasz swój czas na napisanie komentarza, który może pozostać bez odpowiedzi.

Jeżeli szukasz porady prawnej lub kontaktu ze mną w innej sprawie, niż wpis na blogu, skontaktuj się ze mną przez formularz dostępny w zakładce Kontakt

Poprzedni wpis:

Następny wpis: